بررسی چانگان UNI-T

چانگان UNI-T نخستین بار در قالب مدل مفهومی یویو و در جریان نمایشگاه خودرو پکن 2017 رونمایی شد. مهندسان و طراحان چانگان طی سه سال بعد از معرفی این مدل مفهومی، نسخه تولید انبوه چانگان UNI-T را در سال 2020 معرفی کردند. از آن‌جایی که معرفی چانگان UNI-T در دوره اوج بیماری کرونا صورت گرفت، اخبار مرتبط با رونمایی آن به اندازه کافی در رسانه‌ها منتشر نشد تا چانگان UNI-T برای بسیاری از مخاطبان ناشناخته باقی بماند. بنابر اعلام چانگان، کلمه Uni‌ در نام این شاسی بلند به عبارت Universe یا جهان اشاره دارد، به این معنا که چانگان UNI-T خودرویی مناسب تمام سلیقه‌ها در اقصی نقاط جهان است. تولید و عرضه این خودرو به بازار چین از سال 2020 آغاز شده است و البته در بازارهای صادراتی نیز به فروش می‌رسد. انتظار می‌رود طی ماه‌های آتی این خودرو با قیمتی قابل توجه در کشور ما نیز به فروش برسد.

مشخصات چانگان UNI-T

چانگان UNI-T با دو پیشرانه به بازار عرضه شده است و مشخص نیست کدام یک از این دو پیشرانه برای عرضه در بازار ما انتخاب خواهد شد. گزینه نخست فنی چانگان UNI-T موتور 1.5 لیتری توربوشارژر با 177 اسب‌بخار قدرت و 300 نیوتن‌متر گشتاور است. این پیشرانه با جعبه دنده هفت سرعته دوکلاچه خیس همراه می‌شود و مصرف سوخت ترکیبی آن 6.5 لیتر است. گزینه دوم قوی‌تر است. این پیشرانه دو لیتر حجم دارد و به توربوشارژر مجهز است. حداکثر راندمان پیشرانه قوی‌تر به 230 اسب بخار قدرت و 390 نیوتن‌متر گشتاور بالغ می‌شود که ارقام قابل توجهی برای چانگان UNI-T هستند. پیشرانه دوم به همراه گیربکس هشت سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود و مصرف سوخت ترکیبی آن 6.7 لیتر در صد کیلومتر خواهد بود.اکثر کراس‌اوورهای نیمه لوکس چینی با موتورهای 1.5 لیتری توربوشارژر در بازار ما حضور دارند و انتظار می‌رود سایپا نیز نسخه‌ای از چانگان UNI-T را به بازار عرضه کند که پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژر دارد. اما اگر نسخه قوی‌تر چانگان UNI-T به بازار ایران عرضه شود، شاهد برتری قابل توجه این خودرو نسبت به رقبا در بخش فنی خواهیم بود.

امکانات و تجهیزات چانگان UNI-T

چانگان UNI-T به نوعی خودرو پرچمدار در سبد محصولات چانگان به شمار می‌رود و از این رو به بهترین و جدیدترین تجهیزات ممکن مجهز شده است. از جمله تجهیزات این خودرو می‌توان به این موارد اشاره کرد: کروز کنترل تطبیقی، سیستم کنترل پایداری و کنترل کشش، ترمز خودکار اضطراری، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سقف پانوراما، شش کیسه هوا، صندلی‌های تنظیم شونده برقی جلو به همراه گرمکن، دوربین عقب، دوربین جانبی و دوربین 360 درجه، سیستم ورود و استارت بدون کلید و چراغ‌های روشنایی در روز.

امکانات چانگان UNI-T

کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو، جانبی، پرده ای
سیستم صوتی
ترمز و پایداری
ABS – EBD – ESP – BA – HSA – HDC
دیگر امکانات
رینگ 19 اینچی، دوربین 360 درجه، سیستم ورود بدون کلید، دکمه استارت، کروز کنترل تطبیقی، سقف پانوراما، سیستم تشخیص نقطه کور

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده همه محصولات