سوالات متداول

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، لطفا سؤال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

تعریف افیلییت مارکتینگ چیست

افیلیت مارکتینگ یاهمکاری در فروش  یکی از جدیدترین روش‌ها در بازاریابی آنلاین است که در آن فروشگاه‌های اینترنتی با رسانه‌ها همکاری می‌کنند تا محصولات خود را هرچه بیشتر به فروش برسانند. مفهوم افیلیت مارکتینگ چیز تازه‌ای نیست، بسیاری از برندها پیش از این نیز از بازاریابی ارجاعی استفاده می‌کردند. اما فناوری تبلیغات آنلاین این امکان را فراهم کرده تا این همکاری در بستر اینترنت شکل بگیرد و به صورت خودکار رهگیری شود.در حال حاضر این روش به یکی از روش‌های پرطرفدار  در فضای تبلیغات بین‌المللی تبدیل شده و فروشندگان و ناشران بزرگی در جهان از این روش برای افزایش فروش تمامی محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم مفهوم افیلیت مارکتینگ و چگونگی استفاده از آن برای رشد کسب و کار و کسب درآمد ناشران را توضیح دهیم. با ما همراه شوید، شاید موفق به یافتن برنامه همکاری مناسبی برای کسب‌وکار و رسانه خود شدید.

جایگاه افیلیت مارکتینگ در بازاریابی

این روش بازاریابی به دوران پیش از اینترنت بازمی‌گردد، اما این جهان بازاریابی دیجیتال، داشبوردهای تحلیل و کوکی‌ها بوده که این صنعت را به صنعتی میلیارد دلاری تبدیل کرده است. در فضای بازاریابی دیجیتال، شرکتی که برنامه همکاری در فروش را پیاده می‌کند، می‌تواند به رهگیری لینک‌هایی بپردازد که فروش را ایجاد کرده‌اند و از طریق تحلیل‌های داخلی متوجه شود که چه میزان از این لینک‌ها به فروش تبدیل شده‌اند.

برای مثال آمازون پلتفرم افیلیت مارکتینگ ویژه خود را دارد، جایی که بلاگرها و وب‌سایت‌ها تشویق می‌شوند لینک‌های صفحات آمازون برای محصولات مربوط به خود را قرار دهند و به‌ازای هر فروش کمیسیون خود را دریافت کنند.

در مثال فروش کتاب نیز، شما می‌توانید با دانش برنامه‌نویسی، بستر مناسبی برای ایجاد لینک‌های مجزا برای فروشنده‌های مختلف را فراهم کنید و بعد آن‌ها را قانع کنید که از لینک‌های اختصاصی خود برای فروش کتاب شما استفاده کنند و در دریافت کمیسیون نیز به شما اعتماد کنند.

راه دیگر استفاده از پلتفرم‌های همکاری در فروش نظیر دیما افیلیت است. به کمک این پلتفرم‌ها که ارتباط ناشران و فروشندگان را برقرار می‌کنند، شما دیگر نیازی به تهیه‌ی بستر فنی افیلیت مارکتینگ ندارید و می‌توانید از امکانات این شبکه‌ها به عنوان واسطه استفاده کنید. برای انجام این کار بهتر است مراحل بعدی را نیز دنبال کنید.

از ما بپرسید

    مشاهده همه محصولات